بازار جهانی سود پرک

براساس نتایج بررسی گسترده بازار آینده (MRFR) سود پرک، نرخ رشد مرکب سالانه، ۹۲/۵ درصد طی دوره ۲۰۱۸ الی ۲۰۲۷ خواهد بود. این افزایش رشد در صنعت آلومینیوم به دلیل افزایش استفاده از آلومینیوم در صنایع حمل و نقل مشهود خواهد بود. سود پرک در خمیر سفید کننده و صنایع آلی و غیر آلی، نساجی و رنگ نیز استفاده می شود. همچنین، افزایش شهر نشینی در سراسر دنیا، منجر به افزایش قدرت خرید مصرف کننده، تغییر یافتن اولویت مصرف کننده به سوی کالاهای لوکس و راحت می شود، که احتمالاً تاثیر مثبتی بر بازار مصرف خواهد گذاشت. افزایش تقاضا به صنایع شیمیایی با نرخ رشد بالا و افزایش استفاده در مواد غذایی و صنایع خمیر کاغذ، تاثیر مثبتی بر بازار جهانی سود پرک خواهد داشت. تقاضای بالا در صنعت خودرو برای آلومینیوم، سوخت اصلی رشد بازار جهانی خواهد بود.

 تولید کننده های اصلی سود پرک

بعضی از تولید کننده های اصلی سود پرک در جهان شامل Solvay S. A, Formoa Plastics Group, Gujarat Alkalies and Chemicals, AkzoNobel N. V. and Westlake Chemical Corporation. این تولید کننده ها، ظرفیت تولید خود را مطابق با آخرین روند و تقاضای مصرف کننده ها گسترش داده اند.

سود پرک، یک محصول مشترک در تولید کلرید می باشد. به ازای تولید هر یک تن کلرید، بیش از ۱۱۰۰ کیلوگرم سود پرک و ۲۸ کیلوگرم هیدروژن تولید می شود. سود پرک بخش اصلی بسیاری از فرایند های شیمیایی است. با این حال، به دلیل ویژگی های شیمیایی و فیزیکی، باید با دقت مناسب و حرفه ای، مورد توجه قرار بگیرد. انتظار بر این است که بازار جهانی سود پرک، با نرخ متوسطی (نرخ رشد مرکب سالانه، ۹۲/۵ درصد) طی دوره ۲۰۱۸ الی ۲۰۲۷ افزایش خواهد یافت.  

بعضی از تولیدگان اصلی سود پرک، رشد بازار جهانی سود پرک را معین می کنند، صنعت آلومینیوم سازی به دلیل افزایش رشد صنعت خودروسازی، صنعت اصلی در تعیین وضعیت بازار سود پرک می باشد. استفاده از آلومینیوم در صنعت خودروسازی، باعث کاهش وزن وسیله نقلیه و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می شود.

تقسیم بندی بازار

بازار سدیم هیدروکسید، براساس نوع کاربرد، به دو گروه تقسیم می شود.

۱– براساس شکل مورد استفاده: به محلول سود غلیظ ، سود پرک و … طبقه بندی شده است. سود پرک، در صنایع کاغذ سازی (بعنوان ترکیب سفید کننده برای خمیر کاغذ) و صنایع شیمیایی از قیبل آلی، معدنی، نساجی، رنگ و سایر صنایع شیمیایی استفاده می شود. محلول سود پرک به طور عمده، برای تصفیه و خالص سازی آب، برای تولید نشاسته در صنایع شیمیایی و فرایند دسولفوریزاسیون در صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

۲– براساس بازار مصرف: به صنایع مواد شیمیایی معدنی، آلی، آلومینیوم، مواد شوینده و صابون، کاغذسازی، تصفیه آب، منسوجات، رنگ و جوهر و … تقسیم می شود. براساس تحقیقات انجام شده، صنایع آلومینیوم سازی و کاغذ، عمده ترین بازار مصرف هیدروکسید سدیم تا ۲۰۲۷ خواهد بود. به دلیل تقاضای رو به رشد برای سود پرک در پالایشگاه آلومینیوم، بیشترین سهم برای صنعت آلومینیوم سازی می باشد که تا آخر سال ۲۰۲۷، ۴۰/۱۸ درصد پیش بینی شده است. پس از صنعت آلومینیوم سازی، صنعت کاعذ سازی، دومین صنعت در استفاده از سود پرک
می باشد که در سال ۲۰۱۷، ۰۵/۱۷ درصد به خود اختصاص داده بود. پیش بینی می شود به دلیل افزایش تقاضا برای سود پرک، این میزان به طور پیوسته رشد خواهد کرد. سومین جایگاه هم مربوط به صنایع شیمیایی آلی در سال ۲۰۱۶
می باشد. به دلیل ضروری بودن سود پرک در فرایند تولید بسیاری از مواد شیمیایی مفید، انتظار می رود که این صنایع شیمیایی با نرخ رشد مرکب سالانه ۰۱/۶ درصد رشد خواهد کرد.

تحلیل منطقه ای بازار سود پرک

از لحاظ جغرافیایی، بازار سود پرک به ۵ منطقه آمریکای شمالی، اروپا، آسیا-اقیانوسیه و آمریکای لاتین تقسیم
می شود.

در منطقه آسیایی، بازار سود پرک ، بیشتر در کشورهای چین، هند، ژاپن، کره جنوبی و سایر مناطق گسترده شده است. منطقه آسیایی بیشترین سهم سود پرک آمریکای شمالی و اروپا را به خود اختصاص داده است. نرخ رشد مرکب سالانه سود پرک در این منطقه در طی دوره پیش بینی (از سال ۲۰۱۷ الی ۲۰۲۷)، تقریبا ۲۲/۶ درصد خواهد بود. در بین کشورهای مناطق آسیا-اقیانوسیه، چین بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

بازار آمریکای شمالی، شامل کانادا و شهرهای ایالت متحده می باشد. بازار سود پرک اروپا به طور عمده توسط آلمان، روسیه، ایالت انگلستان، فرانسه و ایتالیا اداره می شود.

افزایش نیاز از سوی صنایع کاربر نهایی، نیاز به صنایع شیمیایی آلی و پیشرفت تکنولوژی در زمینه تولید سود پرک منجر به افزایش بازار مصرف سود پرک در این مناطق می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *